Projekty

50 spośród 250 dzieci z ewakuowanych z domów dziecka w Ukrainie, przebywających tymczasowo w dwóch ośrodkach na Kaszubach, wyjechało na integracyjny wypoczynek w Cetniewie (Władysławowo) sfinansowany w ramach projektu Rotary E-Club Poland „The Future is Now! 2023”. Przez dwa tygodnie ukraińskie dzieci korzystały z bogatego programu z elementami turystyki, integracji kulturowej i sportu.

Projekt Rotary E-Club Poland „The Future is Now! 2023” był możliwy dzięki finansowemu i organizacyjnemu  zaangażowaniu naszych wspaniałych partnerów:

1. Crystal City-Pentagon Rotary Club USA www.pentagonrotary.org
  2. TUiR Almatur https://www.almatur.pl/
  3. memoQ https://www.memoq.com

Ponadto, bardzo dziękujemy za pomoc: Izie i Leszkowi Banel, Adamowi i Annie Gomowskim, Rotary Club Sopot International, Rotary Club Gdynia, Rotary Club Gdynia-Orłowo, Yacht Club Rewa oraz wszystkim innym osobom, które pomogły nam zrealizować to szlachetne przedsięwzięcie!

W roku 2023 postanowiliśmy kontynuować nasz projekt “The Future is Now!” 2023. W tym roku naszym celem jest sfinansowanie kolonii letnich w Cetniewie dla osieroconych ukraińskich dzieci z domów dziecka pochodzących ze stref działań wojennych. Planujemy zaangażować dzieci w zajęcie integracyjne i sportowe z polskimi dziećmi, które mają przebywać w tym samym lub sąsiednim ośrodku co dzieci z Ukrainy. Koszt pobytu i dojazdu 1 osoby wraz z programem towarzyszącym to jedynie lub aż 2500 zł.

Staramy się o dodatkowe wsparcie klubów Rotary i kolejnych darczyńców o dodatkowe wsparcie naszej inicjatywy i co pozwoli nam na zorganizowanie letniego wypoczynku większej liczbie ukraińskich sierot.

Nazwa Projektu: “The Future is Now!” 2023 – Kolonie letnie dla dzieci w Cetniewie

Miejsce obozu: Bałtyckie Centrum Sportu w Cetniewie, Baltic Sport, ul. Żeromskiego 52, 84-120 Władysławowo-Chłapowo

Termin: 28.07 – 07.08.2023 (11 dni)

Nasi Partnerzy:

Almatur https://www.almatur.pl/

Grupa docelowa: osierocone dzieci, które w 2022 r. zostały ewakuowane z ukraińskich państwowych domów dziecka na terenach objętych wojną i umieszczone w tymczasowych obozach dla uchodźców na Kaszubach w północnej Polsce, a także kilkoro dzieci z rodzinnych domów dziecka nadal działających na Ukrainie. Te osierocone dzieci, które z różnych powodów przebywały już w rodzinach zastępczych, doświadczają teraz dodatkowej traumy w wyniku wojny i nagłej ewakuacji do Polski. Nasz projekt ma na celu umożliwienie tym dzieciom opuszczenia obozu, nauki języka polskiego i kultury polskiej w nieformalnym otoczeniu, uprawiania sportu (piłka nożna, siatkówka plażowa, badminton, pływanie, trekking itp.) i zaangażowania się w działania integracyjne z polskimi rówieśnikami.

DONACJE:

Posiadacz rachunku: Rotary E-Club Poland

Bank: Santander Bank Polska SA

SWIFT/BIC: WBKPPLPP

PL78 1090 2590 0000 0001 2339 7337 (rachunek w PLN)

PL85 1090 2590 0000 0001 2339 8181 (rachunek w EUR)

PL12 1090 2590 0000 0001 5018 8664 (rachunek w USD)

Tytuł przelewu: „HELP UKRAINE” – Rotary E-Club Poland Charity Fund

Możesz również zasilić naszą zbiórkę na FB

______________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Niektóre z projektów zrealizowane przez nasz klub w 2022 roku:

• realizacja projektów pomocowych skierowanych do uchodźców z Ukrainy przebywających w Lesku