Rotariańskie spotkania z ciekawymi ludźmi – zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Poznajmy się”. Tym razem będzie kosmicznie!

Mamy zaszczyt zaprosić Was na nasze e-spotkanie, które odbędzie się 6 lutego, o godzinie 20:30, na platformie Zoom. Specjalnym gościem tego wieczoru będzie Artur Błędowski, dyrektor w PwC Polska, doświadczony doradca biznesowy i podatkowy, oraz pasjonat kosmosu.

Artur to lider z 15-letnim doświadczeniem w usługach doradczych w ramach tzw. Big4. Jest absolwentem kursu biznesowego Space for Business, prowadzonego przez uniwersytety ekonomiczne w Sankt Gallen (HSG), Lizbonie (Nova) i Rotterdamie (Erasmus University), we współpracy z Europejską Agencją Kosmiczną. Ponadto, jest członkiem European Centre for Space Economy and Commerce oraz finalistą konkursu na pracę naukową z zakresu ekonomii i biznesu w obszarze sektora kosmicznego, prezentowanej podczas konferencji Commercial Space Days 2023 w Lucernie.

Spotkanie będzie poświęcone sektorowi kosmicznemu z perspektywy globalnej i lokalnej. Spróbujemy zrozumieć współczesną obecność człowieka w kosmosie i zastanowić się nad rozwojem sektora kosmicznego zarówno gospodarczo, jak i geopolitycznie. Co pewien czas docierają do nas informacje o naszej obecności w przestrzeni kosmicznej. Słyszymy deklaracje Elona Muska o kolonizowaniu Marsa, a równocześnie popkultura przedstawia nam obrazy z minionej epoki przedstawiającej wyścig na Księżyc. Tematyka podboju kosmosu często pojawiają się w mediach, ale czy rzeczywiście rozumiemy realia dzisiejszego sektora kosmicznego? Czy Polska ma w nim swoje miejsce?

Oczywiście wszyscy pasjonaci astronomii i astrofizyki są mile widziani. Spotkanie będzie okazją do ciekawej dyskusji na temat współczesnych wyzwań i perspektyw sektora kosmicznego. Mamy nadzieję, że spotkamy się licznie i spędzimy razem fascynujący wieczór w kosmicznej atmosferze.

Aby wziąć udział w naszym spotkaniu, należy się zarejestrować klikając w ten link i podać swoje, imię, nazwisko i adres e-mail. Po rejestracji na podany adres e-mail maila przychodzi link do spotkania

Dodatkowo transmisja na żywo będzie dostępna pod adresem live.rotaryeclubpoland.pl.

Serdecznie zapraszamy!

O nas:

Rotary E-Club Poland jest organizacją non-profit założoną w 2016 roku. Jest to jedyny e-klub Rotary w Polsce (Dystrykt 2231). W przeszłości zaangażowaliśmy się w ponad 20 projektów charytatywnych. Pandemia COVID-19 była czasem dużych wyzwań, ale mimo to poświęciliśmy wiele środków na pomoc osobom negatywnie dotkniętym tym globalnym zagrożeniem i kontynuowaliśmy pracę nad lokalnymi i globalnymi projektami humanitarnymi.

Rosyjska inwazja na Ukrainę 24 lutego 2022 r. wywołała największy kryzys humanitarny wśród uchodźców w Europie od czasów II wojny światowej. Szacuje się, że od początku wojny Polska przyjęła blisko 3 miliony ukraińskich uchodźców i nadal codziennie granicę polsko-ukraińską przekraczają nowi uchodźcy. Ponad 90% tych uchodźców to kobiety i dzieci.

Jako Rotary e-Club Poland natychmiast zareagowaliśmy na kryzys uchodźczy i od 24 lutego 2022 roku skupiliśmy się na serii projektów w ramach naszej akcji Help Ukraine! („Pomóż Ukrainie!”). W pierwszym miesiącu wojny udzielaliśmy natychmiastowej pomocy (transport, żywność, pomoc medyczna, schronienie, zakwaterowanie dla ukraińskich uchodźców). Od maja 2022 roku zajmowaliśmy się już szerszym zakresem potrzeb uchodźców, skupiając się na bardziej konkretnych projektach i wyznaczając pewne cele średnio- i długoterminowe.

W kwietniu 2022 roku w ramach akcji Help Ukraine! uruchomiliśmy projekt „The Future is Now!” (Przyszłośc jest teraz!). Ten projekt ma na celu pomoc ukraińskim dzieciom. W wyniku naszej kampanii fundraisingowej udało nam się zebrać pewne fundusze i w czerwcu i lipcu 2022 roku zorganizowaliśmy obozy letnie na Mazurach i nad Bałtykiem dla ponad 50 ukraińskich dzieci (w wieku 8-17 lat). Środki finansowe pochodziły od sponsorów takich jak Rotary Club Newry (Irlandia) i memoQ, a resztę sfinansowaliśmy z własnych funduszy zebranych na naszym corocznym balu charytatywnym. W 2023 roku planujemy zorganizować obóz letni w Cetniewie dla ukraińskich dzieci z domów dziecka i obecnie zbieramy fundusze na ten charytatywny cel.

Jeśli chcesz przekazać darowiznę na nasz fundusz charytatywny i pomóc ukraińskim dzieciom, wejdź do zakładki: Projekty).